Проведення громадських слухань, днів інформування населення, виїзних прийомів громадян, «днів контролю», засідань колегій та нарад сприяли вирішенню в районі важливих проблем, реалізації конституційних прав і свобод громадян, підвищенню відповідальності посадових осіб щодо кваліфікованого і своєчасного розгляду звернень.

До Острозької райдержадміністрації протягом І півріччя 2020 року надійшло 49 звернень, що на 113 менше ніж за відповідний період 2019 року (162). З них: 42 – письмові, що на 79 менше, ніж у І півріччі 2019 року (121) та 9– усних звернень (зареєстровано під час проведення особистих, виїзних прийомів громадян).

Через органи влади вищого рівня до Острозької райдержадміністрації протягом І півріччя 2020 року надійшло 6 звернень, з них:  з ОДА –6 звернень.

Протягом І півріччя 2020 року через урядову «гарячу лінію» та гарячу лінію голови обласної державної адміністрації до райдержадміністрації спрямовано 60 звернень, заявники яких отримали письмові відповіді у терміни визначені законодавством. 

Протягом звітного періоду до райдержадміністрації звернулося 49 громадян, що на 113 менше ніж за відповідний період 2019 року (121).

Аналіз звернень за територіальною ознакою свідчить, що протягом звітного періоду найбільша кількість звернень надійшла від мешканців Плосківської (4), Вельбівненської (4), Української (3), Новомалинської (3), Вілійської (3), Оженинської  (3), Могилянівської (2) сільських рад.

Протягом І півріччя 2020 року в своїх зверненнях громадяни порушили 49 питань різної тематики, що на 113 менше ніж за відповідний період 2019 року (121).

Актуальними для мешканців району залишаються питання: аграрної політики і земельних відносин – 16; питання сім’ї, молоді та спорту – 11; соціального захисту – 8 (призначення та перерахунок субсидій та призначення державних соціальних допомог); та інші питання – 5.

З усіх 49 питань: 14 – вирішено позитивно, 23 – дано роз’яснення, 12 –у стадії розгляду до остаточного вирішення.

Питання роботи зі зверненнями громадян постійно перебуває на контролі у голови районної державної адміністрації. Особлива увага приділяється організації особистого прийому. З метою удосконалення порядку та підвищення ефективності проведення особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації затверджено графік та порядок проведення особистого прийому громадян (Розпорядження голови райдержадміністрації від 20 травня 2020 року № 140).

Виїзні прийоми за місцем проживання громадян проводяться головою,  заступником голови, керівником апарату  райдержадміністрації відповідно до окремого графіка. Оголошення про проведення виїзних прийомів громадян розміщується на офіційному веб-сайті та районній газеті «Життя і Слово». За цей період проведено 6 виїзних прийомів, на яких побувало7 громадян.

Протягом звітного періоду проведено 7 “прямих телефонних ліній”.

На виконання вимог Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”, у Острозькій райдержадміністрації працює комісія з питань розгляду звернень громадян. За звітний період було проведено 5 засідань комісії.

Головою адміністрації  в січні 2020 року затверджено графік проведення перевірок виконання Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008, інших нормативно правових актів щодо роботи із зверненнями громадян в управліннях, відділах райдержадміністрації, виконавчих комітетах сільських рад на 2020 рік.

Для своєчасного розгляду звернень, що перебували на контролі в райдержадміністрації та уникнення порушень контрольних термінів, виконавцям систематично нагадувалось в телефонному режимі про закінчення термінів розгляду звернень громадян.

Для інформованості населення з соціальних питань в райдержадміністрації функціонує “мобільний соціальний офіс”.    

Враховуючи, що рівень роботи із зверненнями громадян є важливим чинником довіри громадян до органів державної влади, районна державна адміністрація і надалі продовжуватиме роботу по вдосконаленню роботи з розгляду звернень громадян, усуненню причин, що змушують громадян повторно звертатись до Острозької райдержадміністрації.

 

Начальник відділу управління

персоналом та документообігу апарату

райдержадміністрації                                                                                                                                                                                                                      Валентина ФЕЛЕНЮК