Згідно Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" постраждалі особи мають право на пільгове медичне обслуговування, що включає в себе безоплатне забезпечення ліками за рецептами лікарів та пільгове зубопротезування.

Пільги на медичне обслуговування без урахування доходів мають ліквідатори та постраждалі особи  І та ІІ категорій. У зв'язку зі змінами до Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що були визначені пунктом 4 Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2014 року № 76-VІІІ, пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з 1 липня 2015 року особам, що віднесені до категорії 3 та дітям, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, надаватимуться за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 18 вересня 2009 року  № 351 прийнято розпорядження голови районної державної адміністрації від 4 листопада 2009 року  № 221 “Про організацію забезпечення ліками громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та затверджено склад районної робочої групи з питань організації, координації та контролю медичного забезпечення громадян Острозького району, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Робоча група співпрацює з головним лікарем Острозької ЦРЛ, головним лікарем Острозького районного центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, завідувачем КП “Міжлікарняна аптека” , здійснює безпосередній контроль щодо виписки та обліку безкоштовних рецептів, цільового використання коштів, спрямованих на медичне забезпечення постраждалих громадян.

Забезпечення ліками за безоплатними рецептами лікарів для амбулаторного лікування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи громадян Острозького району у 2018 році покладено на КП “Міжлікарняна аптека”. Виписка безоплатних рецептів постраждалим громадянам району проводиться лікарями Острозького районного центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги.

В аптечному закладі ведеться  комп’ютерний облік лікарських засобів, безоплатно виданих постраждалим громадянам, у формі реєстру, де зазначається прізвище постраждалого громадянина, дані про посвідчення, прізвище лікаря, який виписав рецепт, дата реалізації ліків, найменування ліків, кількість та вартість реалізованих безоплатно ліків. Реєстри погоджуються заступником голови райдержадміністрації та подаються розпоряднику коштів – управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації, що здійснює відшкодування коштів аптечним та медичним закладам.

Керівник аптечного закладу підтверджує факт отримання ліків постраждалими особами, зазначаючи на звороті рецепта дату отримання ліків.

Питання забезпечення постраждалих життєво-необхідними лікарськими засобами одного найменування на суму 300-500 грн. на курс лікування хворого вирішується лікарсько-консультативною комісією, а на суму понад 500,00грн. - лікарсько-консультативною комісією ЦРЛ за погодженням головного лікаря.

Надання послуг з пільгового зубопротезування постраждалим особам здійснює стоматологічне відділення  Острозької центральної районної лікарні. Даний медичний заклад веде реєстри надання послуг з безоплатного та пільгового зубопротезування.

У 2018 році на виконання програми “Пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,”  з обласного бюджету  районному бюджету  виділено 6400,00 грн. З них: 5780,00 грн. –  на безоплатне забезпечення ліками за рецептами лікарів, 620,00 грн. – на пільгове зубопротезування.

Станом на 25.10.2018р. використано коштів на суму  4810,00 грн. Залишок асигнувань в сумі  1590,00 грн. буде використано до завершення 2018 року.

При виконанні даної програми робоча група керується Законами України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, “Про місцеві державні адміністрації”, постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008р. № 955 “Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення” із змінами та доповненнями, внесеними постановами  Кабінету Міністрів України від 25.03.2009р. № 333, від 03.06.2009р. № 589 та рекомендаціями щодо безоплатного забезпечення ліками для амбулаторного лікування та безоплатного зубопротезування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи громадян, затверджених Розпорядженням голови облдержадміністрації від 18.09.2009р. № 351.

Головний спеціаліст відділу персоніфікованого обліку громадян,

що мають право на пільги, управління  соціального захисту

населення Острозької райдержадміністрації

Нелюбова  Наталія Леонідівна