Щороку десятки тисяч українців, в тому числі і жителі Острожчини, вирушають за кордон з метою працевлаштування. Більшість є нелегальними мігрантами. За даними Міжнародної організації з міграції 45% з цих осіб страждають від експлуатації, тобто стають жертвами торгівлі людьми. Ці люди, зазвичай, ще до потрапляння у рабські умови праці не мають інформації щодо ризиків нелегального працевлаштування, в тому числі і за кордоном. Окрім того, громадяни, які постраждали від різних форм експлуатації і мають законне право на допомогу від держави, і не отримують цієї допомоги через те, що нічого не знають про існуючу в Україні державну систему допомоги.

Соціально-економічна криза, яка призвела до різкого падіння рівня життя та безробіття, збройний конфлікт на сході країни, необізнаність  переважної більшості громадян з правових питань, з одного боку, та попит на дешеву робочу силу, підвищення мобільності населення, в тому числі внутрішньо переміщених осіб, активізація трудової міграції, з іншого боку, створили сприятливі умови для процвітання торгівлі людьми в Україні. Наразі діяльність з протидії торгівлі людьми ускладнюється новими викликами, як то  втягнення громадян у збройний конфлікт на сході України, а також у злочинну діяльність.

З огляду на те, що торгівля людьми завжди пов’язана з важкою працею, поганими соціально-побутовими умовами, застосуванням жорстоких методів контролю, приниження людської гідності, насиллям, стає цілком зрозумілим, до яких жахливих наслідків може призвести навіть нетривале перебування жертви у такій ситуації – зламана доля, зневіра у людей, тяжкий психологічний стан, травми, каліцтво, а іноді й смерть. На жаль, велика кількість трудових мігрантів, що потрапили в ситуацію торгівлі людьми, залишається «невидимою». За останні роки на Рівненщині   отримали статус постраждалих від торгівлі людьми і жінки: сексуальна експлуатація, незаконне вилучення органів, і неповнолітні – трудова експлуатація (приховане жебрацтво).

       Для тих, хто мріє отримати гарну роботу за кордоном, слід звернути увагу на наступну інформацію: торгівці людьми діють через агенції з працевлаштування, фірми шоу-бізнесу та служби знайомств. Також вони розміщують брехливі оголошення в газетах та на стендах, звертаються з пропозиціями просто на вулиці, допомагають матеріально, щоб затягнути людину в боргову кабалу. Часто торгівцями живим товаром виявляються добрі знайомі чи друзі, причому значний відсоток серед них – жінки.

Найчастішими формами експлуатації є нелегальна секс-індустрія, примусова праця, сурогатне материнство, втягнення в злочинну діяльність та примусове донорство.

            Жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти.

            Порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 р. № 417. Цей Порядок визначає процедуру встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми  на підставі відповідної інформації.

            Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, і перебуває в Острозькому районі подає в Острозьку райдержадміністрацію  заяву про встановлення статусу (далі - заява) за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

         За додатковою інформацією  по питанню встановлення статусу особи, постраждалої від торгівлі людьмизвертайтесь до управління соціального захисту населення Острозької райдержадміністрації, Царук Світлана Олександрівна – начальник відділу з питань праці.