Відсьогодні, за керування автомобілем або іншим транспортним засобом у стані сп’яніння (алкогольного чи наркотичного), а також за відмову від проходження огляду на визначення такого стану, законодавством передбачена кримінальна відповідальність.

Так, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», передбачає доповнення Кримінального кодексу України доповнено статтею 286-1 (Керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції).

Вказаним законом передбачається, що із 01.07.2020 керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції (до цього за вказане діяння передбачалась адміністративна відповідальність за ст.130 КУПАП), буде кримінальним проступком, що є одним із видів кримінального правопорушення, який буде розслідуватись у формі дізнання, загальний строк досудового розслідування якого не може перевищувати одного місяця.

Таким чином, з 01.07.2020 водії, за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, будуть притягуватись до кримінальної відповідальності, передбаченої ст. 286-1 КК України.

     Санкція ч. 1 ст. 286-1 КК України передбачає покарання у виді штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000 до 34000 грн.) з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.

     Ті самі дії, вчинені повторно, - караються штрафом у розмірі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51000 грн.) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років (ч. 2 ст. 286-1 КК України).

За більш детальною інформацією або для отримання безоплатної вторинної правової допомоги, Ви маєте право звернутися у відділ «Острозьке бюро правової допомоги» або ж скористатися правом отримання консультації, зателефонувавши за номером 0 800 213 103.