До 10 вересня громадяни України можуть змінити свою виборчу адресу, щоб голосувати на місцевих виборах за місцем не реєстрації, а фактичного проживання.

На місцевих виборах неможливо тимчасово обрати інше місце для голосування, як на президентських чи парламентських. Однак громадяни можуть в принципі змінити свою виборчу адресу, вказавши місце фактичного проживання.

При цьому надавати документи на підтвердження адреси проживання не потрібно.

Для онлайн-зміни виборчої адреси необхідний лише електронний цифровий підпис та доступ до мережі Інтернет.

Отримати ЕЦП фізична або юридична особа може в одному з акредитованих центрів сертифікації ключів.

Для подання заяви про зміну виборчої адреси потрібно перейти на сайт Державного реєстру виборців, обрати розділ «Заяви та запити», пройти ідентифікацію за ЕПЦ і обрати послугу «Звернення щодо зміни виборчої адреси».

Після цього громадянин має вказати причини зміни адреси, наприклад, фактичне проживання, та власне адресу, де він мешкає. Підтверджувати її не потрібно.

Свою заяву необхідно підписати за допомогою того ж ЕПЦ, і вона буде направлена до реєстру виборців. Повідомлення про зміну адреси прийде на електронну пошту.

Скористатись описаною процедурою можна ще протягом двох днів.

За більш детальною інформацією, а також разі уточнення окремої інформації, просимо звертатися у відділ «Острозьке бюро правової допомоги», скористатися правом отримання консультації, зателефонувавши за номером 0 800 213 103 або отримати правову інформацію, скориставшись довідково-інформаційною платформою правових консультації  WikiLegalAid.