В місті Острозі та Острозькому районі рішеннями органів виконавчої влади прийняті і діють соціальні програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року. До їх виконання активно долучилася і Острозька міськрайонна філія Рівненського обласного центру зайнятості.

У своїй діяльності кар’єрні радники  МРФ враховують гендерну складову, оскільки чоловіки і жінки мають рівний доступ до тієї чи іншої професії, ресурсу, рівні права і можливості отримати роботу, взяти участь у тимчасовій зайнятості тощо.

Протягом  2019  року проводилася  інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення щодо подолання гендерної дискримінації, у тому числі гендерних стереотипів при проведенні різних групових заходів з незайнятим населенням, а саме:  на семінарах "Техніка пошуку роботи", "Легальна зайнятість", на семінарах із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці. Щомісяця першого і третього вівторка в приміщенні філії представником відділення "Острозьке бюро Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги" надаються консультації незайнятому населенню. Подібні питання гендерної рівності піднімаються під час робочих зустрічей керівництва МРФ, відвідування підприємств, організацій та установ, фізичних осіб-підприємців.

З метою задоволення потреб жителів міста і села, зокрема жінок з інвалідністю,  похилого віку у вирішенні питань зайнятості протягом 2019 року їм надавався весь спектр соціальних послуг. За цей період кар’єрними радниками  працевлаштовано 20 жінок, яким до виходу на пенсію залишається менше 10 років або кожну третю, яка перебувала на обліку, 7 таких жінок проходили навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації, 11 – брали участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру, допомогли знайти роботу п’яти жінкам з інвалідністю, а це понад 70 % усіх працевлаштованих осіб такої категорії. 

В інформаційному секторі Острозької МРФ оформлений гендерний куточок, який містить матеріали, що сприяють подоланню гендерних стереотипів, розповідають про рівні права і можливості чоловіків і жінок в отриманні освіти, роботи, забезпеченні професійної кар’єри та ін.

 

Острозька міськрайонна філія Рівненського обласного центру зайнятості