З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня безробітних вимогам роботодавців протягом січня-червня 2019 року понад 160 безробітних осіб Острозької міськрайонної філії Рівненського обласного центру зайнятості проходили навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації за направленням МРФ.

Більш як 150 безробітних закінчили навчання у звітному періоді, 94,7 % з яких були працевлаштовані. За видами навчання вперше навчалося 12 осіб, пройшли перепідготовку 3 особи, підвищили кваліфікацію 136 осіб.

Серед тих, що навчалися, були 1 випускник професійно-технічних, 1 випускник вищих закладів освіти, 76 осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

За професійними ознаками навчалися 66,3 % осіб, які мали робітничі професії, 12,7 % осіб – були службовцями, 19,9 % - особи, які займали місця, що не потребують спеціальної підготовки, та 1,2 % не мали професії взагалі.

У І півріччі 2019 року безробітні пройшли підготовку та перепідготовку за професіями перукар, електрогазозварник, коваль ручного кування, водій автотранспортних засобів.

Серед усієї кількості тих, що проходили навчання, 88 % навчалися під конкретне замовлення роботодавців, по закінченню навчання були працевлаштовані.

Широко використовується і така форма, як навчання шляхом стажування, коли безробітний набуває професійних компетенцій безпосередньо на робочому місці. Це один із найбільш ефективних різновидів професійного навчання, що пропонується службою зайнятості – підвищення кваліфікації робітників та фахівців з числа зареєстрованих безробітних у роботодавця. Особи, які тривалий час не працювали, мають можливість відновити та удосконалити свої знання, набути досвіду практичної роботи, адаптуватися до трудового та технологічного ритму, а також зарекомендувати себе і отримати робоче місце. Стажування для роботодавця – найкращий спосіб перевірити спроможність потенційного працівника виконувати поставлені завдання.

До стажування в Острозькій МРФ протягом січня-червня 2019 року було залучено понад 50 осіб з числа безробітних. 98 % тих, що пройшли стажування, були одразу працевлаштовані.

 

Острозька міськрайонна філія Рівненського обласного центру зайнятості