Станом на 1 серпня 2019 року кількість зареєстрованих безробітних в Острозькій міськрайонній філії Рівненського обласного центру зайнятості становила понад 330 осіб, з них 48,2 %  складають жінки,  30,2 % – молодь у віці до 35 років, 53,3 % – особи, які потребують додаткових гарантій і не можуть на рівних конкурувати на ринку праці. 62,6 %  осіб проживають у сільській місцевості. На початок серпня 2019 року середньоспискова чисельність отримувачів допомоги по безробіттю складала трохи більше 270 осіб, середній розмір якої у липні 2019 року становив 2635 грн. (у липні 2018 року – 2064 грн.).

Всього послугами Острозької МРФ Рівненського ОЦЗ протягом січня-липня 2019 року скористалося майже 870 безробітних осіб. За цей час було працевлаштовано  понад 710 осіб, 61,2 % яких були працевлаштовані оперативно до набуття статусу безробітного. Кількість працевлаштованих безробітних склала 110,2 % від рівня, досягнутого за такий же  період минулого року.

На профнавчання, перенавчання та підвищення кваліфікації було скеровано майже 180 безробітних осіб, до громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено більше 210 осіб. Всього заходами активної політики зайнятості охоплено 76,8 % безробітних, що перебували на ринку праці. Це на 3,3 % більше рівня відповідного періоду 2018 року.

Майже на 1 % спостерігається збільшення кількості вакансій, зареєстрованих в Острозькій МРФ з початку року, порівняно з аналогічним періодом 2018 року.

З 1 серпня в державній службі зайнятості стартував новий проект подальшого реформування її структури, який носить назву інститут консультанта роботодавця і має на меті виробити нові підходи до обслуговування роботодавців, спрямовані на задоволення індивідуальних потреб кожного клієнта.

Впровадження інституту консультанта роботодавця дозволить ефективно вирішувати кадрові проблеми, підвищити зацікавленість громадян працювати легально на українських підприємствах, налагодити комунікацію з роботодавцями за допомогою зручних електронних сервісів, підвищити швидкість закриття вакансій, оперативно налагоджувати співпрацю з новоствореними підприємствами, надавати спеціалізовані послуги роботодавцям за цільовими групами, удосконалити систему підбору та професійного навчання безробітних для результативного працевлаштування.

 

Острозька міськрайонна філія Рівненського обласного центру зайнятості