Кожен третій безробітний, що перебував на обліку в Острозькій  міськрайонній філії Рівненського ОЦЗ протягом 9 місяців нинішнього року, це – молодь у віці до 35 років. Не дивно, адже молодь – найбільш вразлива категорія на ринку праці, яка не здатна на рівних конкурувати з досвідченими фахівцями через відсутність трудових навичок і практичного досвіду роботи. Але разом з тим – це і найбільш мобільна категорія, яка має великий трудовий потенціал, готова до зміни роботи,  перенавчання, освоєння нових професій, бо, зіткнувшись з реальним станом справ при пошуку роботи та на робочому місці, розуміє, що реальна ситуація вимагає неабияких зусиль. 

Серед безробітних у віці до 35 років 87,1 % до реєстрації у службі зайнятості мали професійний досвід. Решта громадян відносилась до осіб без професії або таких, що займали місця, які не потребують спеціальної підготовки. Також з початку року статус безробітного мали 20 випускників професійно-технічних та вищих навчальних закладів.

Профорієнтаційними послугами було охоплено майже 290 осіб з числа молоді.

За цей час, враховуючи індивідуальний підхід до вирішення проблеми працевлаштування, кар’єрні радники допомогли знайти роботу третині молодих людей з числа безробітних. Крім того до набуття статусу безробітного за 9 місяців року було працевлаштовано понад 320 осіб у віці до 35 років. Це більше половини таких працевлаштованих жителів Острожчини, яким фахівці МРФ допомогли з роботою. 

З метою максимального наближення професійних навичок громадян, які шукають роботу, до потреб роботодавців, розширення компетенції та підвищення конкурентоспроможності, понад 80 безробітних з числа молоді з початку року були скеровані на навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації. А ще майже 90 осіб взяли участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру. Загалом, до активних форм зайнятості було залучено 60 % загальної кількості молоді, що перебувала на обліку в міськрайонній філії.

 

Острозька міськрайонна філія Рівненського обласного центру зайнятості