Протягом 2019 року майже 2,5 тисячі жителів міста та району скористалися послугами Острозької міськрайонної філії Рівненського обласного центру зайнятості. Кожен другий з них був працевлаштований. Причому 65 % працевлаштованих знайшли роботу до надання статусу безробітного.

З метою якнайшвидшого повернення на ринок праці понад 260 безробітних проходили професійне навчання, перенавчання або підвищення кваліфікації, а дві третини з них навчалися під конкретне замовлення роботодавців. Серед тих, хто закінчив навчання, 98,4 % працевлаштовані.

Тим, кого не можна було одразу працевлаштувати, пропонувалася участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Більш як 250 осіб були залучені протягом року до тимчасової  зайнятості.

Активними формами зайнятості протягом минулого року було охоплено 71,1 % тих, що перебували на ринку праці.

У базі даних МРФ протягом року налічувалося більш як 1330 вакансій. Рівень укомплектування їх склав 90,8 %. Середня тривалість пошуку роботи складає 149 днів, що на 8 днів менше, ніж  у 2018 році. Середня тривалість укомплектування вакансії 7 днів. А середня заробітна плата, яку подали роботодавці у вакансіях, склала 4962 грн. На одне вільне робоче місце претендувало 10 осіб, що менше проти минулого року на 4 особи.

Найбільше роботодавці потребували робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (22,3 %, серед них водіїв, машиністів (кочегарів) котельної, операторів котельні, трактористів) працівників сфери торгівлі та послуг (17,5 % - продавців, кухарів), представників найпростіших професій (16,3 % - підсобних робітників, прибиральників службових приміщень, сторожів, двірників), фахівців (14,5 % - викладачів, вожатих, сестер медичних, бухгалтерів, лаборантів), кваліфікованих робітників з інструментом (9,7 % - швачок, пекарів, слюсарів-ремонтників, мулярів, робітників з комплексного обслуговування будинків, слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів), керівників, менеджерів (6,7 % - менеджерів (управителів) із збуту, менеджерів, майстрів, заступників директорів, керівників гуртків) та ін.

Впровадження нових форм роботи з клієнтами дало можливість у минулому році значно краще працювати, домагатися більших результатів у порівнянні з 2018 роком. Так, кількість осіб, забезпечених роботою, зросла майже на 2 %, а кількість наявних вакансій – на 2,5 %.

Станом на 01 січня на обліку в Острозькій МРФ перебувало 360 безробітних, 51 % від цієї кількості складали жінки, 31 % - молодь у віці до 35 років, 36 % - особи, які мають додаткові гарантії, як такі, що не можуть на рівних конкурувати на ринку праці.

87 % від загальної кількості безробітних отримували допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги по безробіттю склав 3070 грн., в порівнянні з минулим місяцем зріс на 26 грн.

 

Острозька міськрайонна філія Рівненського обласного центру зайнятості