У наш час суцільної автоматизації, комп’ютеризації та інформатизації важко себе уявити без сучасних засобів зв’язку, новітніх технологій, які широко застосовуються в усіх сферах  людської діяльності і є важливим фактором сучасного цивілізаційного процесу і соціокультурних трансформацій. Новації, які приходять на зміну уже усталеним формам і методам роботи, допомагають ефективніше використовувати наявний потенціал, розширювати комунікативні можливості, сприяти економії нашого часу.

Державна служба зайнятості завжди була новатором серед соціальних структур. Не виняток, що і зараз вона активно запроваджує новітні технології у наданні соціальних послуг. Нині активно використовуються такі електронні сервіси як «Електронна черга», «Електронний кабінет шукача роботи», «Відео-резюме» та платформа для он-лайн профорієнтаційного консультування «Моя професія: консультаційна мережа».

Функціонує сервіс «Електронний кабінет роботодавця», який надає можливість підприємствам подати звітність до центру зайнятості в режимі он-лайн, переглянути стан укомплектування заявлених вакансій та кількість направлених службою зайнятості претендентів на роботу, ознайомитись з актуальними резюме шукачів роботи та виконати безліч інших дій. Все це можна знайти на сайті державної служби зайнятості https://www.dcz.gov.ua.

Також з метою розширення доступу клієнтів до інформації на основі сучасних онлайн-технологій та дистанційних форм обслуговування шукачів роботи впроваджено мобільні додатки для системи Android, такі як «Довідник послуг та пільг учасника АТО», «Центр професійної орієнтації» – допомога молоді у виборі професії та плануванні свого професійного шляху та «Центр розвитку підприємництва» - помічник підприємця у вирішенні юридичних, фінансових та інших питань. Зазначені додатки розміщені на Google Play, які можна безкоштовно установити на смартфоні.

Серед тих, хто звернувся за послугами до Острозької міськрайонної філії Рівненського обласного центру зайнятості за 11 місяців нинішнього року, більше 8 % зробили це за допомогою електронної черги, вибравши собі зручний день та час, а також уникнувши живих черг під кабінетами та раціонально спланувавши свій час відвідування.

«Електронним кабінетом шукача роботи» можуть скористатися не лише зареєстровані безробітні, але і зайняті особи та шукачі роботи. Понад 170 осіб, зареєстрованих в Острозькій МРФ, скористались з початку року подібним ресурсом.  Тут можна створити власне резюме, знайти підходящу роботу, ознайомитись з інформацією про тимчасову зайнятість, дізнатися про можливість професійного навчання, скористатися сервісами профорієнтаційної платформи, переглянути відповідну чинну законодавчу базу, отримати інформацію щодо нарахувань та виплат допомоги по безробіттю. Також користувач персонального кабінету може дистанційно  переглянути дані про заплановані та фактичні відвідування служби зайнятості, дізнатися про заходи та записатися на ті з них, що зацікавили.

70 роботодавців міста та району мають свій електронний кабінет у службі зайнятості, який зорієнтований на скорочення витрат часу для відвідування установи та на підвищення рівня комфорту під час взаємодії з фахівцями МРФ.

 

Острозька міськрайонна філія Рівненського обласного центру зайнятості