Герб Острозького району: на червоному полі прямокутного з загостренням у низу щита – срібний (лапчастий) Волинський хрест.  На хресті – зображення основного, частково видозміненого гербового знаку князів Острозьких («Огончик» з зіркою та підковою знизу), виконаного в золоті.
Великий герб Острозького району: на червоному полі прямокутного з загостренням унизу щита, срібний (лапчастий) Волинський хрест. На хресті – зображення основного, частково видозміненого гербового знаку гербового знаку князів Острозьких („Огончик” з зіркою та підковою знизу), виконаного в золоті. Над щитом державний герб – „Тризуб”. Навколо щита прикраси у вигляді листя аканту та колосся.

Прапор Острозького району: прямокутне полотнище, жовтогарячого (золотистого) кольору. У верхній частині прапора на відстані 1/3 його довжини розміщується герб району, на червоному тлі – зображення білого (срібного) Волинського хреста, на якому розміщений жовтий (золотий) частково видозмінений герб князів Острозьких („Огончик” з зіркою та підковою знизу). Співвідношення ширини до довжини полотнища 2:3.