Регламент роботи громадської ради при Острозькій РДА
Загальні положення
Громадська рада інформує Острозьку району державну адміністрацію та громадськість про свою діяльність.
Висвітлення діяльності Громадської ради здійснюється в порядку, передбаченому Положенням про громадську раду та цим Регламентом.
Голова Громадської ради має чотирьох заступників, які обираються в порядку, передбаченому Положенням про Громадську раду та цим Регламентом з числа членів ради шляхом рейтингового голосування.
Голова та заступники голови Громадської ради, обираються на весь термін діяльності Громадської ради (2 роки) якщо інше рішення не буде прийняте загальними зборами Громадської ради.
Планування роботи
Новообраний склад Громадської ради формує річний план роботи не пізніше другого засідання після установчих зборів.
Планування роботи Громадської ради з проведення громадської експертизи діяльності Острозької РДА, громадської антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів, участі в проведенні Острозькою районною державною адміністрацією консультацій з громадськістю у формі публічного громадського обговорення здійснюється з урахуванням вимог відповідних постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України, інших нормативних актів.
Порядок підготовки та проведення засідань Громадської ради
Голова Громадської ради забезпечує інформування членів Громадської ради про дату, час, місце проведення та проект порядку денного засідання шляхом надсилання відповідного повідомлення електронною поштою або в інший прийнятний спосіб не пізніше ніж за тиждень до дати проведення засідання.
Повідомлення про проведення засідання Громадської ради розміщується на офіційному веб-сайті Острозької районної державної адміністрації у розділі «Громадська рада».
Вмотивовані вимоги про скликання позачергового засідання Громадської ради, підписані їх ініціаторами, разом із проектом порядку денного такого засідання надсилаються Голові Громадської ради.
Позачергове засідання Громадської ради скликається (проводиться) не пізніше ніж у 2-х денний строк після дня надходження вимоги про його скликання, поданої відповідно до цього Регламенту.
Інформаційне повідомлення про скликання позачергового засідання Громадської ради доводиться до відома всіх членів Громадської ради електронною поштою або в інший прийнятний спосіб.
У засіданнях Громадської ради приймають участь всі дійсні члени Громадської ради, та із дорадчим голосом, асоційовані члени згідно підписаних меморандумів. У засіданнях Громадської ради може брати участь, з правом дорадчого голосу, керівник органу, його заступник або інший уповноважений представник органу.
Інші особи можуть приймати участь у засіданнях лише за запрошенням Голови Громадської ради.
Перед початком засідання Громадської ради проводиться реєстрація учасників.
Проект порядку денного, що пропонується Головою (головуючим на засіданні) Громадської ради, формується відповідно до плану роботи Громадської ради та на основі пропозицій від членів Громадської ради та її робочих органів (в разі їх створення) та затверджується Громадською радою на своєму засіданні.
Рішення ухвалюється у такій послідовності:
1) розгляд пропозицій та зауважень учасників засідання Громадської ради до питання, включеного до порядку денного;
2) ухвалення проекту рішення в цілому з урахуванням прийнятих поправок та пропозицій.
Проекти рішень Громадської ради формуються членами Громадської ради та/або робочими органами громадської ради та подаються Голові Громадської ради не пізніше ніж за тиждень до початку засідання громадської ради.
Проекти рішень, що надійшли до Голови Громадської ради, мають бути доведені до відома кожного члена Громадської ради шляхом розсилання електронною поштою або в інший прийнятний спосіб не пізніше ніж за тиждень до початку засідання Громадської ради.
На першому засіданні Громадської ради головує дійсний член Громадської ради, висунутий ініціативною групою, обирається Голова Громадської ради нового складу, заступники, формуються робочі ограни.
Друге засідання Громадської ради затверджує остаточну назву, керівництво та плани роботи робочих органів Громадської ради.
Голова, заступники та постійні робочі органи обираються на весь термін діяльності Громадської ради (2 роки), якщо інше рішення не буде прийнято на засіданні Громадської ради.
Підрахунок голосів при голосуванні здійснюється лічильною комісією. В окремих випадках Громадська рада може ухвалити рішення про зміну форми голосування перед початком його проведення. Рішення Громадської ради підписуються головою (головуючим) Громадської ради та її секретарем.
Дотримання регламенту виступів на засіданнях Громадської ради
25.1. На зборах ради виступаючий не повинен вживати образливі висловлювання, непристойні та лайливі слова, закликати до незаконних і насильницьких дій. Голова на зборах має право попередити виступаючого про неприпустимість таких висловлювань і закликів або припинити його виступ; у разі повторного порушення - позбавити його права виступу на даних зборах;
25.2. Якщо виступаючий здійснює виступ без дозволу голови на засіданні, мікрофон може бути вимкнуто без попередження;
25.3. Якщо виступаючий перевищує час, відведений для виступу, або висловлюється не з обговорюваного питання, або виступає не з тих підстав, з яких надано слово, голова на засіданні після двох попереджень позбавляє його слова. Частина виступу промовця, виголошена після позбавлення його слова, не включається до запису та протоколу зборів;
25.4. Якщо член ради вважає, що виступаючий або голова на зборах неправильно тлумачить його слова або дії, він може у письмовій формі звернутися до голови на зборах з проханням надати йому слово для пояснень чи зауважень. За таким зверненням голова на засіданні надає члену слово відразу або в кінці обговорення, але до голосування; в останньому випадку голова на зборах відразу повідомляє членів ради про надходження такого звернення від члена і про час, коли йому буде надано слово.
Організація роботи робочих органів громадської ради
Робочі органи поділяються на постійні (постійні комітети Громадської ради) та тимчасові (комісії, робочі та експертні групи, тощо…) Робочі органи попередньо розглядають питання, які планується винести на розгляд Громадської ради. При цьому проекти рішень Громадської ради формуються робочими органами та подаються Голові Громадської ради не пізніше ніж за тиждень до початку засідання Громадської ради. Порядок формування, кількість та напрямки роботи цих органів визначаються Радою.
Президія Громадської ради вповноважена приймати рішення від імені Громадської ради у випадках:
У засіданні Президії можуть брати участь інші дійсні члени громадської ради та інші особи за запрошенням Голови Громадської ради з правом дорадчого голосу. Рішення Президії оформляться протоколом, який підписує голова та секретар громадської ради.
33.1.Члени громадської ради мають право:
33.2.Члени громадської ради зобов’язані брати участь у засіданнях громадської ради та її робочих органів, членом яких вони є.
33.3.У разі неможливості бути присутнім на засіданні громадської ради або її робочого органу, член громадської ради може викласти письмово власну думку із питань, що розглядаються на засіданні, яка долучається до протоколу засідання, або делегувати за себе представника від відповідного інституту громадянського суспільства, який може озвучити цю думку лише з правом дорадчого голосу, на що надається відповідне доручення. У разі хвороби, відрядження або іншим поважних причин , член громадської ради повідомляє Голову або секретаря Громадської ради до засідання ГР або надає відповідний документ (копію) про причину відсутності на засіданні ГР.
33.4.Делегування права голосу члена Громадської ради іншим особам, включно з членами Громадської ради не допускається.
33.5. Члени Громадської ради або її робочого органу не можуть виступати від імені ради або цього органу, не отримавши на це відповідних повноважень від Голови або Громадської ради на її засіданні.
33.6. Дострокове припинення повноважень Голови Громадської ради здійснюється за рішенням Громадської ради у порядку, визначеному цим регламентом;
Пропозиція про включення до порядку денного засідання загальних зборів ради питання про дострокове припинення повноважень голови подається в строки та в порядку, визначеному цим регламентом, і має бути підтримана підписами не менш як 1/3 від загального складу членів ради.
33.7. Членство в Громадській раді припиняється на підставі рішення громадської ради згідно з Положенням у разі:
- систематичної відсутності члена Громадської ради на її засіданнях без поважних причин (більше ніж два рази підряд);
- надходження повідомлення від інституту громадянського суспільства за підписом керівника, якщо інше не передбачено його установчими документами, про відкликання свого представника та припинення його членства в Громадській раді;
- скасування державної реєстрації інституту громадянського суспільства, представника якого обрано до складу Громадської ради;
- неможливості члена Громадської ради брати участь у роботі Громадської ради за станом здоров'я, визнання його у судовому порядку недієздатним або обмежено дієздатним;
- подання членом Громадської ради відповідної заяви;
- обрання члена Громадської ради народним депутатом України, місцевих рад або призначення на посаду в органі державної влади, органі місцевого самоврядування;
- набрання законної сили обвинувальним вироком щодо члена Громадської ради;
- смерті члена Громадської ради.
У разі припинення будь-якою особою членства у Громадській раді її місце займає наступний за черговістю кандидат до складу Громадської ради, який набрав найбільшу кількість голосів за результатами проведення рейтингового голосування на установчих зборах. Рішення про це приймається на найближчому засіданні Громадської ради. Зміни у складі Громадської ради затверджуються рішенням органу на підставі протоколу засідання Громадської ради. Орган оприлюднює відомості про такі зміни на своєму офіційному веб-сайті та в інший прийнятний спосіб протягом трьох робочих днів з моменту затвердження. Якщо не менш як за один рік до закінчення повноважень Громадської ради черговість для набуття в ній членства вичерпана та чисельність членів Громадської ради становить менше половини від її загального складу, визначеного на установчих зборах, орган вживає заходів для доукомплектування складу Громадської ради в порядку, встановленому цим Положенням.
Взаємовідносини громадської ради з Острозькою районною державною адміністрацією
Громадська рада може подати Острозькій районній державній адміністрації пропозиції щодо проведення консультацій з громадськістю, не передбачені орієнтовним планом проведення таких консультацій. Такі пропозиції від імені Громадської ради подаються Головою Громадської ради на підставі рішення однієї з постійних комісій Громадської ради або ради.
Обов’язки голів постійних комітетів визначає Президія ГР і оформляється розпорядженням голови по ГР.
Порядок висвітлення діяльності громадської ради
У всіх інших випадках члени Громадської ради при взаємодії із засобами масової інформації мають зазначати, що вони висловлюють власну позицію, а не колективну позицію Громадської ради.
Взаємовідносини і співпраця ГР з іншими інститутами громадянського суспільства (ІГС)відбувається на підставі заключення Меморандумів по співпрацю. Там прописані напрямки взаємодій та спільних програм діяльності. За заключення Меморандумів про співпрацю відповідає заступник голови Громадської ради із організаційних питань.
Для заключення Меморандуму – керівник ІГС (або уповноважений його представник) надає пакет документів своєї організації для розгляду і затвердженню ГР. Перелік документів згідно Положення , як і кандидату на членство в ГР, а саме:
Після розгляду і узгодження тексту Меморандуму з ІГС ГР при РДА на своїх зборах затверджує такий Меморандум.
Члени ІГС з яким підписаний Меморандум мають право приймати участь в заходах що проводить ГР, в роботі комітетів і робочих груп, але тільки з правом дорадчого голосу.