АКТИВІЗОВУЮЧИ ЗУСИЛЛЯ КОЖНОГО


11 листопада 2020

За 10 місяців нинішнього року послугами Острозької міськрайонної філії Рівненського обласного центру зайнятості скористалися понад 1,7 тисячі незайнятих жителів міста та району, 63,5 % з них мали статус безробітного.

За цей період за сприяння служби зайнятості працевлаштовано більш як 650 осіб. Це  на 40 % менше проти січня-жовтня 2019 року. Карантинні обмеження, пов’язані з пандемією COVID-19, які запроваджені на території всієї країни, негативно позначилися на наданні соціальних послуг. Не зважаючи на певні труднощі, Острозька МРФ не припиняла свою роботу, взявши на озброєння новітні технології он-лайн ресурсів, дистанційну комунікацію та переорієнтувавши діяльність з активної політики зайнятості на дещо пасивну – матеріальну підтримку як безробітних, так і роботодавців у ситуації, що склалася.

Власне за період карантину вдалося працевлаштувати 67 % від загальної кількості працевлаштованих у 2020 році, дві третини з них мали статус безробітного.

Всього з початку року отримали роботу понад 120 осіб, які належать до категорії соціально незахищених і не можуть на рівних конкурувати  на ринку праці, 10,5 % з них складають особи з інвалідністю, 4 % - учасники АТО.

За січень-жовтень 2020 року  навчалося, перенавчалося та підвищувало кваліфікацію понад 200 безробітних. 96,1 % з них навчалося під конкретне замовлення роботодавців. Для 160 осіб підготовку здійснював Рівненський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Станом на 01 листопада 2020 року на обліку перебувало більш, як 400 безробітних, половина з них – жінки, кожен третій – молодь у віці до 35 років.

До набуття статусу безробітного 49,5 % осіб займали робітничі місця, 39,3 % - посади службовців, 11,2 % були без професії або займали місця, які не потребують спеціальної підготовки.

Роботодавцям, які вимушено скоротили робочий час у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності у період пандемії, з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття відповідно до ст. 47_1 Закону України «Про зайнятість населення» та прийнятих постанов Кабінету Міністрів України профінансовано 3,4 млн. грн. допомоги з часткового безробіття як за найманих працівників, так і за самих фізичних осіб-підприємців, які є застрахованими особами.

 

Острозька міськрайонна філія Рівненського обласного центру зайнятості