Будь свідомим-зроби правильний вибір!!!!!!


5 жовтня 2020

25 жовтня в Україні – місцеві вибори! Вони відбуваються кожні п'ять років, а інколи – частіше. Проте цього разу вибори проводитимуть за новими правилами, які дуже відрізняються від звичних. Це чергові вибори до міських та обласних рад, а от до районних рад – перші, оскільки старі райони ліквідували, а натомість створили нові. Пояснюємо все, що потрібно знати про місцеві вибори-2020 року  для того, щоб ваш голос зарахували!

Так, бюлетені розрізнятимуться за кольорами наступним чином:

блакитного кольору – з виборів депутатів Верховної Ради АР Крим, обласної ради;

світло-зеленого кольору – з виборів депутатів районної ради;

світло-жовтого кольору – з виборів депутатів міської ради;

світло-сірого кольору – з виборів депутатів районної у місті ради;

кремового кольору – з виборів депутатів сільської, селищної ради;

світло-рожевого кольору – з виборів сільського, селищного, міського голови.

           При цьому встановлено, що виборчі бюлетені повинні бути надруковані державною мовою на однаковому папері та на одному аркуші відповідного кольору з текстовою частиною лише з одного боку.

         Бюлетень для голосування за відкритими списками матиме перелік і номери усіх партій, які беруть участь у виборах і поле для позначки виборця. Під назвою кожної партії буде перелік прізвищ та номерів кандидатів із регіонального виборчого списку цієї партії. Також бюлетень матиме поле для написання номера кандидата в депутати з регіонального списку.

           Тобто спочатку треба буде обрати партію, як і раніше, поставивши позначку у клітинці напроти назви партії. А далі треба буде визначитися і з конкретним кандидатом від цієї партії, вписавши номер обраного зі списку.

Якщо такий номер не вказати, то буде врахований тільки голос за партію.

Довідково: за отриманням інформації правового характеру просимо звертатися до Острозького бюро правової допомоги, що за адресою: м. Острог, просп. Незалежності, 9, моб.тел: 063 107 4841