Відповідальність за завідомо неправдиві повідомлення про замінування планується посилити


3 вересня 2020

Відповідальність за завідомо неправдиві повідомлення  про замінування планується посилити. Такі зміни ініціював на засіданні Кабінету Міністрів України  Уряд, внісши відповідний проект закону України № 2642 від 20.12.2019 року.

Мова йде про анонімні повідомлення щодо псевдозамінувань будівель, лікарень, закладів освіти та інших суспільно важливих об’єктів,  виведення з ладу яких може заподіяти майнову шкоду та становити загрозу для життя і здоров’я людей.

Таке рішення є важливим, адже кількість завідомо неправдивих неправдивих про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності  за останній час набула загрозливого масштабу. Законопроектом, зокрема, передбачено обов’язкове додаткове покарання у вигляді конфіскації майна. Водночас, посилюється відповідальність за фіктивне замінування  важливих об’єктів критичної  інфраструктури – заплановано передбачити позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна.

Разом з цим, нагадуємо, що у разі виявлення зброї чи вибухових пристроїв, наявності даних про факти прибуття та перебування в регіоні підозрілих осіб, а також фактів чи інформації про наміри здійснення сепаратистської  та терористичної діяльності просимо повідомити про це до Управління СБУ в Рівненській області за «телефоном довіри» (0362) 67-86-06, телефоном чергового по Управлінню (0362) 62-43-43, або за адресою: м. Рівне, вул.Відінська, 4.

Інформація, що надійде до Служби безпеки України, буде перевірена.