Світ відзначає 75-ту річницю завершення Другої світової війни


2 вересня 2020

Сьогодні світ відзначає 75-ту річницю завершення Другої світової війни.

Друга світова війна тривала шість років. В цій війні брала участь 61 країна світу (80% населення Землі). Воєнні дії відбувалися на територіях 40 країн. Друга світова забрала життя щонайменше 80 мільйонів людей (як цивільних так і військових). Окрім того, під час тієї війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також вперше і востаннє використана атомна зброя.

України зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. На боці Об’єднаних Націй вони воювали у складі армій Великої Британії та Канади - 45 тисяч осіб, Польщі - 120 тисяч, СРСР - близько 6 мільйонів, США - 80 тисяч і Франції 6 тисяч, а також в самій Україні в лавах УПА перебувало до 100 тис. осіб.

З нагоди відзначення цієї дати, а також враховуючи вагомий внесок Українського народу у перемогу над нацизмом, сьогодні керівник апарату Острозької районної державної адміністрації Людмила Козак та заступник Острозького міського голови Ольга Логвін поклали квіти до пам’ятника 40-а річчю Перемоги.