Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».


26 листопада 2019

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

З  2017 року українські міста за ініціативою Міністерства соціальної політики України долучилися до Всесвітньої акції. В обласних та міських адміністраціях було підсвічено визначні будівлі міста у помаранчевий колір та проведено прес-конференцію в рамках заходу. Помаранчевий колір – є офіційним кольором кампанії та символізує світле майбутнє, вільне від насильства щодо жінок та дівчат.

В Острозькому районі дана акція стартувала з 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок та дівчат. Ціллю глобальної кампанії для України є привернення уваги до проблеми, спонукати її обговорення та поширення знання про те, що може зробити кожна людина й організація для припинення насильства стосовно до жінок. Як і в попередні роки, помаранчевий колір буде ключовою темою, що об’єднує всі заходи, а будівлі та архітектурні пам’ятки, прикрашені або освітлені помаранчевим, привертатимуть увагу світової спільноти до цієї ініціативи.

Цього року Міністерство соціальної політики України у співпраці з UNFPAУкраїна у рамках програми комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні, яка реалізується за підтримки урядів Великої Британії, Канади та Естонії, розпочинає нову хвилю кампанії «Розірви коло». Ціль кампанії – підвищити нетерпимість суспільства до домашнього насильства та гендерно-зумовленого насильства. Відеоролик «Розірви коло» та інші тематичні відеоролики можна завантажити з офіційного сайту Міністерства соціальної політики України за посиланням.

Таким чином, майже кожен день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватних сферах) є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня- Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

 2 грудня- Міжнародний день боротьби з рабством;

 3грудня- Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

 5 грудня- Міжнародний день волонтера;

6 грудня- Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

 9 грудня- Міжнародний день боротьби з корупцією;

 10 грудня- Міжнародний день прав людини.

           До акції в районі долучаються загальноосвітні школи району, які братимуть участь у запланованих заходах. Це і проведення конкурсу дитячого малюнку «Я маю право», години спілкування «Профілактика жорсткого поводження в сім’ї та дитячому колективі», соціальні вистави, рейди-перевірки з метою попередження випадків насильства в сім’ї та шкільному середовищі. В бібліотеках району проходитимуть тематичні виставки літературних джерел з теми «Запобігання домашньому насильству та насильству за ознакою статі».

  Станом на 25.11.2018 році в Острозькому районі зафіксовано 68 випадків вчинення насильства в сім’ї, що майже на 13 випадків більше ніж в минулому році.

Управлінням соціального захисту населення Острозької райдержадміністрації, Острозьким відділом поліції, службою у справах дітей, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводиться інформування серед навчально- виховних закладів та населення району з метою попередження домашнього насильства,  профілактична робота щодо запобігання насильству в будь - якому його прояві, бесіди та роз`яснювальна робота у неблагополучних сім`ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, в сім`ях, в яких виховуються неповнолітні діти, багатодітних та малозабезпечених сім`ях з питань розв’язання конфліктів в сім’ях, попередження насильства.

      У разі необхідності, звертайтесь з питань домашнього насильства за телефонами:

-до  районних служб: 102,  22772, 30206, 30541, 2-22-92, 2-20-40,

 2-35-64;

-громадської організації «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» - (0362)267535;

-обласного  центру  громадського  здоров’я – (0362)268401, 269717.