До уваги громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які бажають оздоровитися у 2020 році


25 вересня 2019

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 854 затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Порядком передбачено запровадження з 2017 року нового механізму оплати послуг із санаторно-курортного лікування постраждалим особам, зокрема, укладання тристоронньої угоди між постраждалою особою, управлінням соціального захисту населення та санаторно-курортним закладом.

При цьому постраждалій особі забезпечується право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для оздоровлення чи відпочинку.

Право на безоплатне санаторно-курортне лікування мають:

- громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1;

- діти, яким установлено інвалідність, пов'язану з Чорнобильською катастрофою.

Для взяття на облік для забезпечення путівкою шляхом надання грошової допомоги, постраждалі особи подають до управління соціального захисту населення документи:

- заяву про взяття на облік для отримання путівки;

- довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування форми 070/О;

- копію посвідчення постраждалої особи;

- копію паспорта.

Санаторно-курортний заклад надає управлінню соціального захисту населення підтвердження про наявність у нього ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики за відповідним профілем захворювання та надає гарантійний лист про згоду на оздоровлення постраждалих громадян (із зазначенням дати заїзду персонально для кожної особи) та про готовність укласти договір.

Даним Порядком передбачена виплата грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки у розмірі середньої вартості путівки в Україні, що встановлюється Кабінетом Міністрів України щороку. У 2019 році розмір грошової компенсації становить 524,00грн.

Постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи громадян, які бажають оздоровитися у 2020 році або отримати грошову компенсацію замість путівки, просимо до 15 жовтня 2019 року, звернутися в управління соціального захисту населення райдержадміністрації (м. Острог, пр. Незалежності, 34а) з вищезазначеним пакетом документів.

 

Управління  соціального захисту населення

Острозької райдержадміністрації