Призначення пенсії “в один дотик”


20 серпня 2019

З 9 серпня 2019 року Пенсійний фонд України запровадив нову модель звернення громадян за призначенням пенсії  “в один дотик” через Веб-портал електронних послуг Фонду. Це дасть змогу громадянам оформляти пенсії не виходячи з дому.

Новий сервіс призначення пенсії в “в один дотик” - є першим етапом впровадження системи електронних послуг «Е-пенсія». Якщо раніше для того, щоб оформити пенсію, треба було сходити у сервісний центр пенсійного фонду не один раз, то зараз можна прийти лише раз, щоб забрати готове пенсійне посвідчення. Заяву ж на оформлення пенсії можна подати через Веб-портал електронних послуг Фонду та підвантажити до неї усі необхідні документи. Але для того, щоб оформити пенсію онлайн, потрібно мати ЕЦП (електронний цифровий підпис) — саме такий спосіб ідентифікації передбачив Пенсійний фонд.

       Як скористатися сервісом «Е-пенсія»:

  •  авторизуватись в особистому кабінеті на Веб-порталі електронних послуг ПФУ за допомогою електронного цифрового підпису;
  • у розділі особистого кабінету «Заява на призначення пенсії» завантажити весь пакет необхідних для призначення пенсії документів у сканованому вигляді;
  • підписати звернення електронним цифровим підписом та надіслати його до підсистеми «Звернення»;
  • додавати документи (у разі потреби) можна протягом трьох місяців.

          Користувачі Веб-порталу будуть отримувати повідомлення про прийняття документів, хід їх опрацювання і про призначену пенсію.

Впровадження системи надання послуг у сфері пенсійного забезпечення в електронній формі (“Е-ПЕНСІЯ”) спрощує взаємодію громадян з Пенсійним фондом України, дозволяє зменшити витрати часу осіб, які звертаються за призначенням пенсії, забезпечує максимально комфортні умови для отримання послуг.

 

Начальник Острозького відділу обслуговування громадян

(сервісний центр) ГУ ПФУ в Рівненській області                          Олександр Черуха