ПОЗИТИВНА ДИНАМІКА


8 травня 2019

Четвертий місяць 2019 року засвідчив, що і надалі зростає зайнятість населення та скорочується безробіття.

У базі даних Острозької міськрайонної філії Рівненського обласного центру зайнятості налічувалося вакансій протягом січня-квітня на 9,7 % більше проти відповідного періоду минулого року.

З метою якісного підбору персоналу на замовлення роботодавців шляхом застосування нових підходів до укомплектування вакансій та підбору підходящої роботи з використанням елементів рекрутингу і сучасних інтернет-технологій, обласною службою зайнятості здійснюється розміщення актуальних вакансій на сайті RABOTA.UA від роботодавців регіону. У січні-квітні 2019 року фахівцями Острозької МРФ Рівненського ОЦЗ  за принципом рекрутингу було укомплектовано 43 вакансії, з них майже  четверта частина були розміщені на сайті RABOTA.UA.

Кількість  працевлаштованих за сприяння державної служби зайнятості зросла на 11,8 % та становила 380 осіб, з них 53,4 % були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного.

З числа колишніх безробітних 27,7 % знайшли роботу в сільському, лісовому та рибному господарстві, 13,3 % – у переробній промисловості, 23,7 % – у будівництві, 15,6 % – в оптовій та роздрібній торгівлі, ремонті автотранспортних засобів, по 3,5 %  у транспорті та освіті тощо.

Кількість безробітних, працевлаштованих на нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, зросла на 40 % та становила 14 осіб, у тому числі 9 осіб з числа недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці та 5 осіб, які працевлаштовані на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.

За сприяння Острозької МРФ  забезпечено тимчасову зайнятість для 55  громадян, зокрема 4 особи взяли участь у громадських роботах та 51 особа – в інших роботах тимчасового характеру. Основним видом громадських робіт  був екологічний захист навколишнього середовища.

З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців у січні-квітні 2019 року понад 140 безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації, 51 % з них – у  Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.  Безробітні здобували професії  перукаря, водія, коваля ручного кування, на курсах цільового призначення навчалися бетонярі, робітники з комплексного обслуговування і ремонту будинків, опановували курс «Новітні технології в цегельному виробництві» тощо.

У січні-квітні 2019 року профорієнтаційними послугами було охоплено                    більше 1,5 тис.  осіб, з них понад третина осіб мали статус безробітного, стільки ж навчалися у навчальних закладах різних типів, з них учні загальноосвітніх шкіл становили 81,6 %.

Ваучер на навчання та підвищення кваліфікації у січні-квітні 2019 року отримали 7 осіб.

Станом на 1 травня 2019 року завдяки підвищенню результативності роботи щодо оперативного працевлаштування громадян кількість безробітних у порівнянні з відповідною датою 2018 року скоротилася на 16,2 % (або більш як на 60 осіб) та становила понад 370 осіб.

 

Острозька міськрайонна філія Рівненського обласного центру зайнятості