Напрямки перспективного розвитку району та області


13 березня 2019

Усе велике розпочинається з малого. Так три місяці тому у місті Києві відбулась Рада регіонального розвитку, яку очолив Президент Петро Порошенко. Він доручив передати цей формат на місця, щоб кожна область, район, ОТГ, місто, селище висловили своє бачення того, які зміни вони хочуть бачити в населеному пункті. А це, наприклад, будівництво чи реконструкція закладів освіти й медицини, ремонт доріг, освітлення, спортивна інфраструктура, поліпшення парків, екологічні проекти тощо.

На сьогодні на території Рівненської області було проведено вже понад 250 Рад регіонального розвитку. В селах Острозького району теж проходили такі засідання, які дали позитивні результати у поставленні конкретних цілей для вирішення проблемних питань життєзабезпечення населення. Наприклад, у Могилянівській сільській раді жителі вирішили, що першочерговими завданнями є: ремонт дороги в селі Черняхів, встановлення металопластикових вікон у початковій школі, перекриття даху у садочку, перекриття даху у Святопокровській церкві та відкриття аптеки у селі.

В Оженинській сільській раді під час обговорень визначили основні напрямки співпраці на наступні декілька років, а саме: створення дитячого спортивного комплексу в селі Оженин, завершення робіт на дитячому майданчику «Наша мрія», будівництво нового дитячого садочку, а також зведення нової амбулаторії в селі Стадники.

В Межирічі планують побудувати футбольний майданчик зі штучним покриттям.

У Грем’яцькій сільській раді говорили про потребу завершити вуличне освітлення по центральній вулиці Грозова, утеплити садочки і школи.

Потрібно звернути увагу, що фінансову підтримку, всіляке сприяння отримають саме ті об’єкти і заходи, що їх громада внесе в План перспективного розвитку. Тобто, те, що озвучено і зафіксовано – те й будуватимуть наступні роки.

Навести можна ще чимало прикладів таких засідань, але основне – цє активність нашого населяння у таких зустрічах.

В місті Рівному в березні цього року відбудеться друге обласне засідання Ради регіонального розвитку за участі Президента України Петра Порошенка, де буде презентовано «План розвитку громад на 2019-2021 роки».

Був зроблений якісний аналіз проектів, які існують в Рівненській області. На основі цих обговорень підготовлено план перспективного розвитку області, який ліг в основу планування подальшої роботи по всій Україні.

Розроблена дорожня карта розвитку Рівненської області, що планується реалізувати в найближчі роки. Карту супроводжує буклет зі звітом досягнень регіону за 2014 – 2018 рр. і стратегічними планами перспективного розвитку.

Всі проекти враховують інноваційний потенціал Рівненщини, конкурентні переваги та стратегічне бачення розвитку. А також реформи у сферах освіти, охорони здоров'я й розвитку інклюзивного навчання, медичного обслуговування у містах і сільській місцевості.