Попереджаємо торгівлю людьми


26 лютого 2019

Однією з проблем, що стоять сьогодні перед Україною та світовою спільнотою, є торгівля людьми. Проблема є досить актуальною, адже багато наших співвітчизників здійснюють трудову діяльність в нашій країні та за її межами у статусі нелегальних працівників.

З метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему  та заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину для майже трьох десятків безробітних осіб, які зареєстровані в Острозькій міськрайонній філії Рівненського обласного центру зайнятості нещодавно було проведено семінар «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

Під час зустрічі спеціалісти філії розкрили зміст поняття «торгівля людьми», ознайомили присутніх із можливостями легального працевлаштування за кордоном, надали інформацію про механізми діяльності злочинних формувань у сфері торгівлі людьми, шляхи запобігання трудовому рабству, поради та застереження виїжджаючим за кордон. Тема була цікавою та актуальною через близьке розташування кордону з Польщею.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Тетяна Савіч розповіла про стан ринку праці, умови праці, вимоги до претендентів на вакантні робочі місця, наголошуючи на перевагах легального працевлаштування в межах країни. Вона повідомила про нові сучасні технології, які використовує служба зайнятості у своїй роботі. Зокрема, основну увагу акцентувала на сервісі «Електронної черги», можливості створення відео-резюме, проведення скайп-співбесіди з роботодавцями з метою прискорення працевлаштування.

В ході зустрічі присутні переглянули фільм «Життя на продаж», який досить глибоко та наглядно розкриває суть цієї глобальної проблеми сьогодення.

Учасники семінару отримали інформацію, що містить корисні поради для тих, хто зібрався за кордон та контактні дані Міжнародних організацій по протидії торгівлі людьми, а також адреси консультативних центрів, телефони «Гарячої лінії».

У контексті обговорення розглянутих питань кожен з присутніх мав змогу висловити свою думку щодо актуальності цієї проблеми для українського суспільства та отримати відповіді на питання, що стосуються попередження торгівлі  людьми та легального працевлаштування.

 

Людмила Вус-Столярчук,

начальник відділу активної підтримки безробітних

Острозької міськрайонної філії Рівненського ОЦЗ