Реконструкція гінекологічного відділення на Острожчині триває


29 листопада 2018

Довгоочікуваний проект Реконструкція гінекологічного відділення КЗ «Острозька ЦРЛ» під гуртожиток медпрацівників по вул. Бельмаж, 2 в м. Острог Рівненської області у 2018 році вперше за декілька років прийняли до уваги. Це досить важливий проект тому, що він допоможе забезпечити належний рівень надання медичної допомоги мешканцям на території Острозького району  та міста Острога.

На цей час найбільш складним  є питання забезпеченості медичної галузі району висококваліфікованими кадрами та нагальною проблемою є омолодження кадрового потенціалу. Тому для вирішення кадрової проблеми Острозькою районною радою, Острозькою районною державною адміністрацією спільно з Комунальним закладом «Острозька центральна районна лікарня» було прийнято рішення щодо проведення реконструкції приміщення колишнього гінекологічного відділення під гуртожиток для медпрацівників.

На сьогоднішній день по даному об’єкту роботи активно тривають. Ми поцікавилися думкою та проходженням робіт по даному об’єкту у головного лікаря Острозької ЦРЛ - Василя Веляника: « На сьогодні в  Острозькій центральній районній лікарні надзвичайно гостро стоїть питання із забезпеченням лікарськими кадрами. В лікарні понад 20% працюючих лікарів є лікарі-пенсіонери і лікарі передпенсійного віку. Для вирішення даного питання адміністрацією  Острозької ЦРЛ було замовлено проектно-кошторисну документацію щодо реконструкції колишнього гінекологічного відділення Острозької ЦРЛ під гуртожиток медичних працівників по вул. Бельмаж в м. Острог Рівненської області.

І в результаті цього можна з радістю повідомити, що у поточному році було розпочато реконструкцію цього приміщення під гуртожиток медпрацівників. На сьогоднішній день будівельні роботи на стадії завершення. Сподіваємося, що це дасть можливість залучити до роботи в Острозькій ЦРЛ молоді професійні кадри», - повідомив Василь Васильович.

Вчергове ми поспілкувалися з Віталієм Ундіром, першим заступником голови обласної державної адміністрації, депутатом Рівненської обласної ради, який завжди сприяє в реалізації проектів нашого краю: «2018 рік – став знаковим для медичної сфери. Оскільки в цьому році за допомогою різних ресурсів ми розпочали проекти, в успіх яких мало хто вірив. Разом зі змінами визнаємо, що в охороні здоров`я залишаються серйозні проблеми, але ми не ховаємо голови в пісок, а відверто про це говоримо і намагаємося комплексно вирішити.

Зокрема, в рамках реформи сільської медицини будуємо нову лікарську  амбулаторію в с. Плоске. Крім того, в межах проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» оновлені амбулаторії з’являться в Острозі, Сіянцях та Кутянці.

З метою прискорення соціально-економічного розвитку регіонів України, переведення державних інструментів розвитку регіонів на нову основу, відхід від старої практики фінансування виключно будівництва лише нових об’єктів, передусім бюджетної сфери, які переважали в переліках фінансування за кошти субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів, субвенцій на соціально-економічний розвиток окремих територій, державних цільових програмах створений Державний фонд регіонального розвитку. Одним з проектів-переможців, який реалізуємо за допомогою фінансових ресурсів ДФРР в Рівненській області в 2018 році є реконструкція гінекологічного відділення Острозької ЦРЛ під гуртожиток медпрацівників. Вартість реконструкції 4,8 млн. грн. Фінансування робіт здійснюється наступним чином: ДФРР – 90% і районний бюджет – 10% вартості.

Хочу зауважити, що декілька років поспіль район готував цей проект для участі в обласному відборі, але його чомусь «обминали». Хоча необхідність забезпечення медиків житлом тільки посилювалася з кожним роком. 

І в цьому році цей проект не лише серед переможців, а й має всі шанси бути успішно втіленим у життя. Адже з кожним днем будівля майбутнього гуртожитку змінюється, результати роботи помітні всім без винятку.

До речі, це вперше за часу незалежної України на Рівненщині з’явиться гуртожиток для медичних працівників і з’явиться він у нашому рідному Острозі. Багато, хто обіцяв, а ми це робимо», - зауважив Віталій Ундір.

Відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства