Увага!!! Горить суха трава!


18 жовтня 2018

Щорічно, як тільки стане суха вітряна погода, до Служби порятунку «101» починають надходити численні повідомлення про загорання сухої рослинності на сільськогосподарських угіддях, уздовж транспортних магістралей і навіть на територіях приватних домоволодінь у містах та селах. Незважаючи на застереження у засобах масової інформації, та численні запобіжні заходи, що вживаються співробітниками ДСНС щодо попередження пожеж, вони все ж таки завдають населенню та навколишньому середовищу шкоди та значних матеріальних збитків.

На даний час на території Острожчини між селом Вельбівно і містом Острог горить суха трава та торф. З урахуванням інформації про пожежу, 18 жовтня в райдержадміністрації відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За результатами обговорення було вирішено вжити негайні міри для ліквідації пожежі та забезпечити безпечний рух автотранспорту на ділянці дороги Острог – Вельбівно траси Городище Рівне – Старокостянтинів. Нажаль, ліквідувати пожежу повністю поки що не вдається, оскільки є ускладнення з під’їздом безпосередньо до місць горіння.

Привертаючи увагу на ситуацію, що склалася, звертаємося до всіх громадян Острожчини бути більш обережними з вогнем. Адже випалювання сухої рослинності, гілок дерев, сміття іноді обертається проти людини. Такі дії є не лише порушенням адмінкодексу, за яке накладається стягнення, а й завдає непоправної шкоди довкіллю, і не лише через сильну задимленість і високу температуру. До всього, такі пожежі є великою загрозою для розташованих поблизу лісових масивів та житлових будинків, оскільки вогонь може перекинутись і на них.

Шановні громадяни! Не допускайте недбальства при користуванні відкритим вогнем. У пору високої пожежної небезпеки не розкладайте багать, не кидайте непогашених недопалків та сірників – слідкуйте, щоб випадкова іскринка не переросла на полум’я та не наробила великої біди. 

Лише спільними зусиллями рятувальників та свідомим ставленням громадян можна створити надійний заслін від пожеж!