Тиждень права


5 грудня 2017

З 4 по 10 грудня 2017 року в Україні пройде Всеукраїнський тиждень права. Відповідний план заходів затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 р. № 579-р.

Проведення тижня має на меті підвищити рівень правової культури населення, а також поінформованість громадян щодо їхніх конституційних прав та обов'язків, можливостей їх реалізації та захисту.

В рамках тижня заплановано проведення в районі таких заходів:

- навчань, лекцій, бесід з працівниками підприємств, установ, організацій з питань захисту прав людини;

- книжкових виставок, презентацій видань про права людини та іншої літератури правового змісту;

- тематичних заходів інформаційного, освітнього та виховного характеру у навчальних закладах, закладах культури;

- науково-практичних конференцій, семінарів, дискусій, майстер-класів провідних юристів, присвячених проблематиці прав людини;

- Всеукраїнського уроку “Права людини” у навчальних закладах з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини (9 грудня).

  

Нагадаємо, що Всеукраїнський тиждень права запроваджено Указом Президента України від 08 грудня 2008 р. №1149/2008 з нагоди 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини.

Захід проводиться щороку у тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини. Адже саме цього дня у 1948 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй прийнято Загальну декларацію прав людини.

Також до Вашої уваги -загальнонаціональний право​просвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО​!», що реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів.

Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.